Jak jsem upekla svou první galetku
Foto: autorka

Jak jsem upekla svou první galetku

2. 9. 2019

Možná to všichni znáte, jen já jsem zase objevila Ameriku. Ale stejně se musím svěřit. Včera jsem někde na internetu koutkem oka zahlédla, že někdo celé léto „ujížděl“ na galetkách. A protože to bylo na stránkách zabývajících se pečením, vytušila jsem, že by mohlo jít o nějakou dobrotu. A tak jsem se začetla, nadchla se a vyzkoušela galetky na vlastní rodině.

Výsledek předčil mé očekávání, podařilo se mi upéct výborný francouzský koláč z křehkého těsta, který se v originále jmenuje galette. Pod tímto názvem ho také najdete na internetu. Dá se upéct jak se sladkou náplní, tak i se slanou. A s náplněmi do tohoto koláče si můžete opravdu hodně zaimprovizovat. Záleží na tom, co máte rádi, ale i na tom, co se vám právě urodilo na zahradě (nebo co je ve slevě v supermarketu). Dalším plusem tohoto koláče je to, že si těsto můžete připravit do zásoby a před vlastním pečením ho prostě vyndat z mrazáku. Samotné těsto navíc není sladké, takže lze použít i pro dietáře.

Suroviny na těsto:
250 g hladké mouky (někdo dává část mouky špaldové nebo pohankové)
½ lžičky soli
120 g hodně studeného másla (nenahrazovat ničím jiným!)
50 ml hodně studené vody
1 lžičku citrónové šťávy
1 vejce
1 žloutek na potření okrajů (můžete vynechat a okraje těsta potřít vodou)

Pro vlastní přípravu tohoto těsta je velmi důležité použití opravdu hodně studeného másla a hodně studené vody. Mouku prosijeme do misky, přidáme sůl a na drobné kostičky nasekané studené máslo. Rukama rychle zpracujeme v jakousi drobenku. Teprve poté přidáme studenou vodu, citrónovou šťávu a vejce a opět rychle zpracujeme na těsto. Nemělo by být dokonale vypracované, je lepší, když není úplně hladké. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme alespoň dvě hodiny odpočinout v chladnu. Ale může klidně odpočívat i přes noc.

Před pečením těsto vyjmeme z ledničky a chvíli ho necháme, aby se přizpůsobilo pokojové teplotě. Pak ho rozdělíme na dva díly a z každého kusu rukama vytvoříme bochánek. Ten rozválíme válečkem na placku ve tvaru kruhu o síle asi 4 až 5 mm. Přeneseme ho na plech vyložený papírem na pečení. Doprostřed kruhu poklademe náplň, okraje těsta přehneme nahoru a potřeme žloutkem. Já jsem galetku naplnila tenkými plátky z jablek a ostružinami. Padaných jablek mám za zahrady nadbytek a nějaká ostružina se také našla. Povrch jsem navíc jemně posypala krystalovým cukrem. Oba koláče se vejdou na jeden plech. Pečeme v troubě předehřáté na 190 st. C asi 45 minut. Prostě až okraje koláče krásně zezlátnou.

Tento koláč má ale také své nevýhody. Sotva ho vyndáte z trouby a pokrájíte, ztrácí se jeden kousek za druhým. Jak by ne! Vždyť je tak lehoučký, a krásně křupe a rozplyne se na jazyku!

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Už to těsto mám opsané. To, že jen vyndáš z mrazáku je prima..
Eva Mužíková
Dík za typ. Mňam.
Marie Seitlová
Lákavý recept, děkuji.
Jan Zelenka
Zajímavý recept, ale příliš složitý na to, abych to dělal jen pro sebe. Když už musím péct, tak zapékaná jídla na slano.
Marie Faldynová
Díky za recept! Určitě to také vyzkouším!
ivana kosťunová
Láká mě spíše ta slaná verze.
Vladislava Dejmková
Dnes jsem pro velký úspěch té první pekla druhou dávku galetek. Tentokrát se slanou náplní - ricotta, nastrouhaný sýr grand pagano, stroužek česneku, plátky cukety a posypané semínky ze slunečnice. Měli jsme vegetariány na návštěvě.
Jana Šenbergerová
Pro mě novinka hodná vyzkoušení. :-) Jen nic padaného nemám, budu se muset po něčem poohlédnout.
Zuzana Pivcová
Líbí se mi už vzhled této pochoutky.
Marta Nosková
Vlaďo, děkuji za recept, určitě zkusím i já mám padaných jablek hodně a nevím co s nimi. Teď by se zrovna hodil jeden kousek ke kávě ... :-)
Libuše Křapová
Vladko, děláte chutě :-) Asi to také zkusím
Dana Puchalská
Vypadá víc než dobře a lákavě.