1900 m3 dřeva, 75 mikropilotů, 20,3 km nerezového lanka, pět let práce a 67denní montáž - to je v kostce Stezka korunami stromů v Jánských lázních. Je to sice turistika pro nenáročné, ale dovolí vám nahlédnout tam, kam se jen tak nepodíváte - do korun stromů, několik z nich tu dokonce stojí 150 let.
Hned po prvních sto metrech se ocitnete 23 metrů nad zemí, les šumí, ptáci zpívají své árie a můžete se tu i vzdělávat. Jsou tu informační tabule se zajímavými informace, dřevění ptáci v životní velikosti, ale i čtyřicet kukátkových cedulí. Jsou namířené na lesní zajímavosti – mech či lišejníky.
Prvních 440 metrů vede lesem, pak se začíná stoupat na 42,7 metrů vysokou věž. V jejím sklepě je expozice věnovaná půdě. Ze stropu visí opravdové kořeny smrku a informační tabule napoví, jak to vypadá pod zemí lesa.
Věž má tvar hořce, rostliny typické pro Krkonoše (konstrukce se z 26,7 metrů rozšiřuje do 40metrového průměru). Až na vrchol je to 890 metrů a projdete všemi vegetačními pásy lesa – od mechového, přes bylinné, stromky, keře po nejvyšší – stromové.
Ochoz věže nabízí výhled do korun stromů (ty nejvyšší mají 35 metrů) i na část Krkonoš. Sněžku ale nezahlédnete. Zajímavostí jsou zde Ptačí hodiny, které mají místo číslic dvanáct druhů krkonošského ptactva. Po otočení speciálním klíčem se hodiny rozběhnou a podle toho u jakého obrázku ptáčka se jejich ručička zastaví, vydávají jeho zvuk z reproduktorů. Baví to děti i dospělé.
Až se pokocháte krásným výhledem, je tu jedna atrakce pro odvážné děti i dospělé. Osmdesátimetrový tobogán. Za pěkného počasí prý dolů v průměru metrovou trubkou pojedete 11 vteřin.
Díky bezbariérovosti si nahoru vyjedou i lidé na vozíku nebo rodiny s kočárky.