Platí tři hlavní zásady. Zaprvé musí být koření v těsné dóze, aby do něj nešlo vlhko. Ideální je sklo. Dobrou volbou je také kupovat koření v uzavíratelných sáčcích na suchý zip. Jinak dochází ke ztrátě aromatických látek a u některých druhů, které do sebe jímají vzdušnou vlhkost, k jejich spékání, tedy tvrdnutí.
Koření by také nemělo být vystaveno přímým slunečním paprskům, byť pokojová teplota do 25 stupňů pro něj většinou není problém. Nejcitlivější jsou sušené bylinky jako je petržel, pažitka či bazalka. Oproti tomu například kmín, pepř či skořice jsou vůči záření odolnější.
Úplně jiná pravidla platí pro červenou papriku. Doporučená teplota z hlediska uchování barvy je u papriky do 8 °C. Proto je dobré ji skladovat v chladničce, opět v neprodyšném obalu.
U jakéhokoli koření platí, že v mleté variantě vydrží méně. Jestliže budeme dodržovat všechny zásady správného skladování, koření vydrží v dobré kondici jeden až tři roky. "K největším ‚držákům‘ patří celá semena, jako jsou například kmín, anýz, fenykl nebo pepř. I tak bychom ale koření neměli kupovat do zásoby," vysvětluje expert na koření z Vitany Pavel Beneš.