Tiramisu, pravé italské
FOTO: autorka

Tiramisu, pravé italské

9. 12. 2016

Nejsem žádná velká kuchařka, pekařka ani cukrářka. Ráda připravuji jídla rychlá. Toto tiramisu patří mezi mé oblíbené. A prosím, žádné kulaté piškoty, pomazánkové máslo, šlehačka a zakysaná smetana, ale piškoty cukrářské a italský sýr Mascarpone. Není problém tyto ingredience za přijatelnou cenu koupit. Má to být pravé italské tiramisu.

 Suroviny:

- 500 g Mascarpone, které se prodává ve 250 g balení/i za 35 Kč
- 5 lžic cukru krupice nebo jemnějšího krystalu
- 5 čerstvých vajec (při poloviční dávce dávám 2 vejce, 3 jsou moc)
- 2x malý panák mandlového likéru Amaretto nebo i rum, který se prý v některých částech Itálie také používá a mně i více chutná
- šálek silné černé kávy
- 1 balení dlouhých cukrářských piškotů Savoiardi/30 Kč, při poloviční dávce vystačí na 2x
- kakao na posypání

 Postup:

- Uvaříme silnou černou kávu a necháme vychladnout, přidáme Amaretto nebo rum
- Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, z bílků ušleháme tuhý sníh
- Do žloutků jemně přidáme Mascarpone, dobře promícháme a nakonec pomalu vmícháme sníh
- Piškoty rychle namáčíme do vychladlé a ochucené kávy, aby se nerozmáčely
- Skládáme do formy, do velké nebo poloviční dávku do malé dortové, z které se lépe servíruje, obdélníkové nebo čtvercové apod., piškoty, krém, piškoty, krém, poslední vrstvu krému posypeme přes sítko silnou vrstvou kakaa
- Necháme ztuhnout v lednici, nejlépe přes noc

 Dobrou chuť a nezapomeňte na kávu!

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Děkuji ještě po tak dlouhé době od zveřejnění mého receptu za příspěvek. "Obyčejné české" je jen nepečený piškotový dort. S běžně i cenově dostupnými, dlouhými cukrářskými piškoty Savoiardi je příprava tiramisu rychlejší a tyto piškoty mají i jinou chuť. Kulaté, dnes z polské Opavie, po kritice nejen piškotů, ale i některých polských potravin, nekupuji. ☺
Jitka Caklová
Za dobu, co se tiramisu dostalo do mého kuchařského repertoáru, jsem dělala to obyčejné české, z pomazánkového másla. Letos jsem si řekla, "když jsou ty Velikonoce, koupím Mascarpone" a u kulatých piškot jsem zůstala. Představte si tu "drzost", ale nikdo to nepoznal ani neřekl "je to lepší, je to z Mascarpone". Asi to bylo tím, že jsem nepoužila piškoty Savoiardi, ale obyčejné Opavia, které v řezu vypadají stejně.
Jiřina Votavová
Zapomněla jsem ještě napsat, že jsem během týdne dělala tiramisu dokonce 2x, kvůli fotkám. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Zajímavý recept. Tiramisu jsem nikdy nedělala. Bohužel příliš kalorické, dávám přednost jen ovoci v želatině. Kdybych byla štíhlá určitě bych si ho udělala.
Jiřina Votavová
Pozdrav od sympatického kuchaře a teď i tanečníka Emanuela Ridi: http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Tiramisu
Jana Slavíková
Tiramisu dělám z mascarpone, bez syrových vajec, jen přidávám riccotu. Z pomazánkového másla dělám je těsto na štrůdl nebo jak říkával českotřebovský dědeček na "svinstvo".
Jiřina Votavová
Marcarpone je opravdu hodně tučné, toto bylo 82% tuku v sušině. Jednou za čas nás snad nezabije. Když používám při vaření syrová vejce, vždy jdu koupit nová a hlavně ne polská. Salmonelóza se dá ale přenést i rukama při umisťování vajec do lednice, položení na kuchyňskou linku a po styku vajec s dalšími potravinami. Myslím na to a zatím jsme všichni přežili bez problémů. Nakazit se můžeme i z jiných potravin než vajec, masem a někde třeba i vodou. :-)
Jana Šenbergerová
Právě se chystám vyrobit moje nepravé. Jednoduché, rychlé a mnohem lehčí, i když stejně nezdravé jako to pravé. Ale dobré! Jsem mlsný lenoch a i v kuchyni jdu cestou nejmenšího odporu. To pravé je nepochybně také mňamka. :-)
Helena Votíková
Tiramisu dělám, je to úžasná mňamka.
Marie Seitlová
Pěkně popsaný recept i doplněný fotkami. Určitě se sejde, uložím.
Hana Rypáčková
Recept si uložím a na nějaké sešlosti využiji. Jasně , že kávička...