Naše strava ovlivňuje nejen naše tělo, ale také mozek i jak na tom budeme s kognitivními funkcemi v budoucnu. Neleňme a pojďme se zaměřit na to, jak můžeme našemu mozku dopřát výživu a podmínky, které potřebuje. Inspirovat se můžeme u našich předků.
Studie s názvem Jak lidé žili, jedli a umírali ve střední době viktoriánské přichází se zjištěními, která poukazují na to, že lidé se v Anglii 19. století dožívali stejného věku jako my dnes, byli silnější a zdravější, netrpěli demencí ani jinými degenerativními chorobami. Příčinu vidí autoři v životních podmínkách a stravě té doby.
V porovnání se stravou našich předků přijímáme stravu s vysokou energetickou a nízkou výživovou hodnotou. Naše strava je chudá na čerstvé ovoce, zeleninu a omega-3 mastné kyseliny. Dietní návyky jsou přitom podstatným faktorem, který dlouhodobě ovlivňuje fungování našeho těla a mozku.
Nedávná studie zjistila, že dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin podporuje správné fungování paměti, ideálně v kombinaci s dalšími pro mozek prospěšnými látkami, především vitamíny skupiny B (B6, B12 a kyselinu listovou). Vyvážený poměr důležitých látek potřebných pro správné fungování mozku najdete v doplňku stravy Acutil, který je určen pro podporu paměti a koncentrace.
„Posilování“ mozku díky mentální aktivitě zpomaluje proces jeho stárnutí a uchovává mozek ve formě. Trénovat můžete například na Acutil minihry/ Acutil trenér mozku na http://www.acutil.cz/mobil/index.php.