Přibývá mamánků. A není to jen kvůli bytové krizi

Třetina dospělých lidí ve věku mezi dvaceti a třiceti lety nyní v Česku žije s rodiči. Když ve srovnávání generací půjdeme hlouběji, zjistíme, že za socialismu bylo naprosto běžné být ve dvaceti ženatý či vdaná a mít dítě.

13. 10. 2019 Redakce

Proč některá manželství nestárnou

Dva osmdesátníci vedoucí se za ruku. Dva šedesátníci, kteří sedí večer v restauraci a živě si povídají. Starý pán, který svou ženu jen tak mimochodem pohladí po vlasech. To jsou výjevy, které často upoutají pozornost.

12. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Krásné podzimní výlety v okolí Prahy

Podzim - nejbarevnější období v roce je tu. Vydejte se do přírody nasát podzimní atmosféru a dobít energii před dlouhou zimou. Na krásné výlety je možné vyrazit i v okolí Prahy.

11. 10. 2019 Jana Nevěčná

Vzdělávací setkání pro seniory

Vyznáte se ve světě financí? Jak srovnávat různé nabídky zhodnocení peněz, jaká rizika na Vás mohou…

11. 10. 2019 Redakce

Když se vdově mstí nevlastní děti

Jde o poměrně častou situaci, do níž se dostávají ženy, kterým zemřeli partneři, jež měli děti z předešlého vztahu. Jedná o nepříjemné vyústění dlouholetých problémů mezi dospělými dětmi a ženami jejich otců.

10. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Stereotyp škodí tělu i mysli

Babi, přivezli jsme ti Řecka koření. A k čemu mi to bude? No k vaření přece. Já to nepotřebuji, vždyť stačí pepř, sůl, majoránka.

9. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Co číst na podzim?

Chladný večer za oknem, huňatá deka, teplý šálek čaje a pohodlné křeslo. Podzimní odpočinek je jako stvořený k tomu, abyste se začetli do napínavé knihy. Zde jsou nejočekávanější novinky tohoto podzimu.

9. 10. 2019 Jana Nevěčná

Ponižování seniorů aneb Cizí člověk není babička ani děda

Babi, dědo. Když někdo takto osloví cizího člověka, myslí to možná dobře, ale sám sebe tím staví do pozice nevychovaného nezdvořáka. Oslovení zdrobnělinou nebo familiárním způsobem jen proto, že je starý, je v poslední době čím dál častěji označováno za ponižování seniorů.

8. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Zveme vás na přednášku "Léky a jejich (nad)užívání". V úterý 15. října

Mnozí z nás tuší, že tableta léku není lentilka a že musíme přistupovat k užívání léků, a to i těch, které nám předepsal lékař, obezřetně.

8. 10. 2019 Redakce

Cítím se na dvacet, říká 106letá seniorka

Průměrný věk seniorů v domovech se pohybuje okolo 85 let. Paní Helena Pášová, která žije v Praze, ale letos v létě oslavila 106. naroziny. Sice hůře slyší, ale pořád se zajímá o dění kolem sebe.

8. 10. 2019 Michaela Bučková

Jména dovedou ztížit život

Bivoj, Jitřenka, Narcis, Winnetou. Jsou jména, která lidem komplikují život. Zpravidla se v této souvislosti mluví o jménech zahraničních, nesrozumitelných, která rodiče dávají dětem pod vlivem okouzlení z nějakého seriálu či podle právě populární celebrity.

7. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Na Kynžvartu můžete relaxovat jako kancléř Metternich

Zámek ležící v blízkosti Mariánských Lázní patří k památkám vyhledávaným milovníky umění i zahradnické architektury. Nad instalacemi v interieru bdí Národní památkový ústav. Na prohlídku státního zámku nás pozval kastelán Ondřej Cink.

7. 10. 2019 Redakce

Zemřela Vlasta Chramostová

Vě věku 92 let zemřela vynikající divadelní a filmová herečka a také signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová. 

6. 10. 2019 Redakce

Senioři jedí nezdravě. Mýtus nebo realita?

Sedmdesát procent lidí si myslí, že se čeští senioři stravují nezdravě. Hlavním důvodem je to, že na kvalitní jídlo nemají dostatek peněz. Toto vyplynulo z aktuálního průzkumu společnosti Rondo Data, který zkoumal, co si veřejnost myslí o stravovacích návycích lidí vyššího věku.

6. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Člověk je tvor společenský. A mělo by to platit i ve stáří

Jedna z věcí, kterou u sebe s přibývajícím věkem ve zvýšené míře zaznamenáváme, je snaha mít vše spíše naprogramované a pod kontrolou.

6. 10. 2019 Redakce

Hodně štěstí, novomanželé!

Svatby po šedesátce moc časté nebývají. Rozhodně ojedinělá je ale svatba, kdy nastávající nevěsta v penzi popisuje svatební přípravy, pocity a nálady své i svého novomanžela. My takovou svatbu máme na portále i60!

5. 10. 2019 Redakce

Džíny v každém věku? Ano

Podzimní dny jsou ideální čas, kdy do svého šatníku zařadit nové džíny. Nebo vytáhnout nějaké už původně odložené. Pokud by se totiž někdo chtěl řídit módními trendy, nyní jsou takzvaně in všechny typy. A to i ty, které donedávna byly označovány za absolutně nemoderní.

5. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak se vyrovnat se ztrátou partnera

V naší společnosti je poměrně vysoký počet vdov, žen, které přežily své manžely. Některé se staly vdovami teprve nedávno, jiné jsou jimi už řadu let, ale jsou i takové, kterým se po ztrátě manžela podařilo najít vztah nový. To se samozřejmě týká naopak i mužů.

5. 10. 2019 Redakce

Módní přehlídka na fotografiích a videu

Ještě jednou se vracíme k módní přehlídce, která se uskutečnila koncem záží v Písecké bráně v rámci projektu Fresh Senior.

4. 10. 2019 Redakce

Magdalena Dietlová vzpomíná, jak Karel Gott zachránil první Miss

Krátce před revolucí v roce 1989 jsem moderovala s Pepou Dvořákem přímý televizní přenos první soutěže Miss Československo ve Vítkovické hale.

4. 10. 2019 Redakce

Hasič Arnošt Karas: Moje setkání se smrtí

Pamatuje si, jak přestal na ostravské promenádě potkávat dívky, po kterých pokukoval. Zmizely. Až  později zjistil, že to byly Židovky, které skončily v koncentračních táborech.

4. 10. 2019 Redakce

Láska po šedesátce. Proč často krachuje

Rozvedení, ovdovělí nebo lidé, kterým se z různých důvodů v poslední době nepodařilo najít partnera či partnerku a nechtějí poslední část svého života prožívat sami. To jsou odvážlivci, kteří se zkoušejí seznámit se vyšším věku.

3. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Všechno je jinak

Tak mě zas jednou inspiroval redakční článek na téma vztahu mezi matkami a dcerami. A dřív než se dostane hluboko pod čáru, cítím potřebu se k němu vyjádřit něčím, co bych mohla nazvat jakousi osobní bilancí...

3. 10. 2019 Hana Švejnohová

To já nejím. Věta, kterou říká stále více lidí

To nejím. To nemůžu jíst. To pro mě není vhodné. Tyto věty jsou v posledních letech slyšet čím dál častěji. Lidé ze svých jídelníčků vyřazují řadu potravin v přesvědčení, že tak pro sebe činí to nejlepší. Ale běda, když mají vysvětlit, proč to vlastně dělají.

2. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Ischia jako na dlani

Ostrov  Ischia se nachází v jižní části Itálie, obklopen Tyrhenským mořem, v Neapolském zálivu v…

13. 10. 2019 Jarmila Komberec Jakubcová

Výlet na Ranou

Nebo do Rané? Obojí je správně. Raná je jeden z kopců v jižní části Českého středohoří, leží téměř na jeho hranici 7 km severně od Loun.

13. 10. 2019 Alena Tollarová

1. Co tak třeba Albánie?

Někdy člověk potřebuje změnu, poznat něco nového, utéci na chvíli problémům a utřídit myšlenky. Mne tohle nutkání vypadnout ze zajetých kolejí přepadlo letos uprostřed léta.

13. 10. 2019 Libuše Křapová

Fotoreportáž: Podzim už kraluje 2

K tomu, abych si udělala radost, nepotřebuji mnoho. Nemusím navštívit exotické země, které mě…

13. 10. 2019 Naděžda Špásová

Zrcadlo nesplněných přání 18

Hledání ztracené identity Karel stále sedí na parapetu okna, a od vzpomínek na počátek svého…

12. 10. 2019 Jan Zelenka

Chvála těsnopisu aneb odváto větrem

Stála jsem tuhle na jednom ze svých výletů v Berouně před domem, kde se narodil zakladatel původní československé těsnopisné soustavy - PhDr. Alois Herout a která byla spojena  se soustavou vytvořenou Ing. Svojmírem Mikulíkem.

12. 10. 2019 Jana Hošková

A jedeme s kopce - video ze zlínské módní přehlídky 2019

Ještě jednou máme možnost se vrátit ke zlínské módní přehlídce, tentokrát na pohyblivých obrázcích.…

12. 10. 2019 Hana Lancová

Jak bude vypadat můj funus?

Nevím, jestli budu na tomto světě rok, tři, pět či více. Na prahu sedmdesátky má člověk tendenci zamýšlet se nad tím, co jej ještě čeká, a také, co bude, až vydechne naposled. Rozloučení s největší českou celebritou mě ale hlavně nutí přemýšlet nad tím, jaký bude můj funus.

11. 10. 2019 Antonín Vácha

Fotoreportáž: Podzim už kraluje

Je pondělní odpoledne 7.10.2019 a na svět se po několika zachmuřených dnech opět usmálo slunce.…

11. 10. 2019 Naděžda Špásová

Zrcadlo nesplněných přání 17

Karel byl spíš tradicionalista, než aby se nějak avantgardně oblékal, či choval. I na odpolední…

10. 10. 2019 Jan Zelenka

Výlet do Jeseníku na vernisáž výstavy "ČESKO OČIMA SENIORŮ"

Ve čtvrtek 3. října jsem využila pozvání Zdenky Žichovské a rozjela jsem se s kamarádkou na…

10. 10. 2019 Marie Měchurová

Šokující sběr hub plný nástrah a fyzického utrpení

Každý člověk zažil sběr hub, kdy odpoledne stráví v lese s košíkem či taškou v ruce, a v naději, že najde houby, chodí po lese, je rád za každou houbu, co najde.

10. 10. 2019 Roman Procházka

Výběr z médií

Pětina seniorů nakažených pneumokokem loni nemoci podlehla

Praha - Pětina seniorů, kteří se loni nakazili pneumokokem, nemoci podlehla. Nemocných bylo 481, z nich 256 bylo nad 65 let. Zemřelo 84 lidí včetně jednoho dítěte. Vyplývá to z informací...

Vědci objevili 20 nových měsíců Saturnu, má jich nejvíc ze všech

Washington - Vědci objevili 20 nových měsíců, jež obíhají Saturn, plynný obr je díky tomu planetou s nejvíce měsíci ve sluneční soustavě. Dosud měli odborníci za to, že s počtem...

Nadprůměrné teploty ještě vydrží

Vyšší teploty než obvykle v tuto roční dobu by měly pokračovat i příští týden a nejspíš vydrží i o něco déle. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický…

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte sobě nebo svým bízkým krásný šperk italského rodinného výrobce Berman creazioni. Podívejte se zde.

1.-cena-Onirica-modelka-2.JPG

Aktuální soutěže
Soutěž o šperky BERMAN creazioni

Soutěžte o tři sady originálních šperků tradičního italského výrobce. Stačí odpovědět správně na jednu otázku a šperky mohou být vaše! Soutěž trvá do 31.10..2019.

Kramářův Zámek Vysoké nad Jizerou – Dovolená na opravdovém zámku